Okulda tanınmak

'Sosyal Medya Şikayet' forumunda AdigeS tarafından 13 Ekim 2017 tarihinde açılan konu

1. AdigeS

AdigeS Sanane Xd Üye 2. Seviye

Merhabalar dostlar,
    ben namı değer AdigeS[​IMG] Bu konumda okulda nasıl tanınabileceğiniz hakkında tavsiyeler vereceğim, tabi uygulayıp uygulamamak sizin elinizde[​IMG]
    Sıkılmamanız açısından yine samimi bir sohbet havasında yazmaya özen göstereceğim,
    Hadi başlayalım[​IMG]

1- Yaşıtlarınızdan ayrı sizden büyüklerle kaynaşın
    Şimdi dostlar, bu madde önemli çünkü üst sınıflar okulda popülaritesi yüksek ve okulu bilen kişilerdir. Peki bu kişiler ile nasıl tanışabilirsiniz?
    [+] Aynı ortamlarda bulunarak kendinizi onlara gösterin
    [+] Futbol, voleybol, basketbol veya herhangi bir etkinlikteler ise sizde katılmak için izin isteyin
    [+] Ama sakın ha sakın kendinizi kullandırtmayın!
    [+] Sosyal Mühendislik kullanın, egolarını tatmin edin, sonradan işiniz daha kolay olur[​IMG]
    [+] Ters düşmemeye özen gösterin, baş kaldırmayın

2- Mizahınız İle Tanının
    Mizahı herkes yapacak diye bir şey yok arkadaşlar, olmuyorsa zorlamayın[​IMG]
    [+] Samimi ve sıcakkanlı olun
    [+] Güncel mizahları takip edin
    [+] Sakın kara mizah (küçük düşürücü, kırıcı mizah) yapmayın
    [+] Ölü mizah (bazılarının deyimi ile MAARA) yaparsanız dışlanırsınız

3- Ciddi Olursan Tanınmazsın!
    Bazıları ''ciddi ol tanınırsın'' der. Ama dostlar böyle bir şey yok[​IMG]. Tamam elbette yeri geldiğinde ciddi olacaksnız ama hep olmayın. Sürekli ciddi biriyle konuşmak sizce de sıkıcı değil mi? Şahsen ben tahammül edemem[​IMG]

4- Tanıştıktan Sonra
    Tamam, her şeyi yaptık ve tanıştık, peki sonra?
    [+] Hitabetinize dikkat edin. Karşınızdakinin ismini yada abi sıfatını kullanın, bunların dışına çıkmayın
    [+] Sürekli peşlerinde dolanıp onları sıkmayın
    [+] Mevzu çıkartmayın
    [+] Kendinizi gösterin, aralarına almazlar belki ama arada sırada takılırlar, bu da yeterlidir[​IMG]

5- Ya Tanışamadıysak
    Buradan sonra zorlamanın lüzumu yok, bunca şeye rağmen yüzünüze dahi bakmıyorlarsa egoisttirler. Benim tavsiyem takılmamanız daha iyi. Hem eninde sonunda sizde o yaşlara geleceksiniz ve tanınacaksınız. O zamanda siz yeni arkadaşları aranıza alırsınız[​IMG]

2. M13D

M13D Moderatör CANG Team Onaylı Satıcı

Okulun en büyüğü benim o ne olacak ? :D

3. AdigeS

Bu konu küçük kardeşlerimize :D

4. M13D

M13D Moderatör CANG Team Onaylı Satıcı

Büyükler içinde yaparsan iyi olur :D

5. AdigeS

Olur tabi yaparım :D

6. oksitlenmis

oksitlenmis Üye 2. Seviye 3. Seviye

Kb kardeş ama cıvıl bir insan değilim. Ciddiyim, arkadaş konusunda katı ve sınırlıyım, sınıf dışında kimseyle gerekmedikçe konuşmam. İt dalaşına da girmem. Lise sonum ve gayet popülerim. Ciddi olunca nedendir bilinmez kızların daha çok dikkatini çekiyor, ki şöyle bir şey söyleyeyim ilginçtir ki bazı okuldaşlarım -kızlar adına- kendinden 5-7 yaş büyüklerle sevgili. Yani olgun karakterler tutuluyor.

Bu Sayfayı Paylaş